Gábinčin blog

11Červen

Návod: Výměna potahu kočárku

potah_na_kocarek

Už vás nebaví starý potah na kočárku? Chcete mít jedinečný kočárek? Chcete ze starého kočárku udělat Rolls Royce, za kterým se každá žena otočí?Nový potah na kočárek

Nejdříve potřebujete dítě, k dítěti si pořiďte kočárek. Dítě musí být krásné, miloučké k pomuchlání :-) Kočárek nesmí být rezavý, ale alespoň zachovalý. (i když i za rezavým kočárkem se každý otočí :-) )

Materiál na nový potah

Jako základní materiál se používá šusťák s HF úpravou, který je dostatečně odolný proti vodě, má vysokou gramáž, dobře drží a dobře chrání Vaše děťátko.

Vnitřní potah musí být hladký, prodyšný, 100% bavlna - něco moc krásného do kombinace venkovním vzorem či barvou. Vyberte si z našich látek na e-shopu, nebo se podívejte na stránku s Kočárkoviny - Velký vzorník.

Polstrování zajistíte vatelínem.

Nesmíme ani zapomenout na bezpečnostní reflexní paspulky, které se všívají do jednotlivých švů.

Patenty si vybíráme podle barvy potahu, tak ať ladí a stejně tak případné zipy.

Jak na to

V dnešní době máme to štěstí, že je na trhu již velké množství různých druhů materiálů s nádhernýmy vzory. Proto můžeme popustit uzdu své fantasii a ušít si kočárek, který nebude mít nikdo jiný.

Za námi se před 3 lety lidé stále s úsměvem otáčeli a bylo to velmi příjemné vidět, že se jim náš nový kočárek líbí :-)))nový potah na kočárek

Většina kočárků má již v této době plně snímatelný potah. Takže si sundáme potah z konstrukce, u boudičky to bude horší pokud je potah přinýtovaný ke konstrukci, bez nýtovačky ho nesundáme a znovu nepřipevníme. Tuto tedy budeme muset opravit ručně ne na stroji, protože se nám boudička s konstrukcí nevejde pod šicí stroj.

Starý potah si můžeme rozpárat, pokud nechceme párat, stačí velmi šikovně obkreslit podle starého potahu.

Nezapomeňte, na přídavky na švy. Pokud obkreslujete rozpáraný, tam již přídavky máte.

Dále si připravíme vatelín a látku na podšívku.

Zpracováváme většinou tak, že si přiložíme na rub vrchní látky vatelín a potom na vatelín rubem podšívku a sešijeme najednou k sobě, potom zpracováváme jako jednu látku.

S dalším návodem již nemohu pomoci, protože každý kočárek je jinak šitý, ale toto je základní a stejné :-)

Pokud si náhodou nebudete vědět rady, můžete mne kontaktovat, ráda Vám poradím.

Varianty potahů

Nový potah

Potah můžeme ušít úplně celý nový, ale toto bude náročné na zpracování a na čas.

Snímatelný potah

Já jsem si vymyslela pro našeho syna potah snímatelný, který chránil potah na novém kočárku před zašpiněním, takže když jsem potom kočárek prodávala, ušila jsem opět jen nový snímatelný potah, ten původní byl totiž stále krásný.

Snímatelný potah ušijeme úplně stejným způsobem jak jsem psala výše, jen je třeba vymyslet jak nový potah přichytíme ke stávajícímu.

Tento potah slouží jako ochrana a projasnění Vašeho kočárku, proto ho již nemusíme podkladát vatelínem.

Velmi se mi osvědčil materiál bavlna, dále můžeme kombinovat: jedna strana froté, druhá bavlna nebo flanel, úplet, kočárkový šusťák (ale na léto bych moc nedoporučovala vzhledem k tomu, že na něm děťátko sedí přímo).

Pokud budeme zpracovávat potah jako oboustranný, musíme šít obě strany zvlášť, ne spolu, abychom měly švy pěkně uvnitř potahu, toto bude malinko náročnější.

Doplňky ke kočárku

Pro představu ještě vložím některé mé šité výrobky. Podívejte se na Nejlepší doplňky na kočárky.

Ke kočárku jsem si dále ušila tyto dopňky: deku, která nepadá na zem, nánožník, který byl dlouhý až ke krku a chránil tak více než původní, taštičku na pláštěnku, kterou jsem si vymyslela, protože mi pláštěnka stále překážela v košíku, sluneční clonu - která je větší než se obvykle prodává astíní tak i na nožičky, je upevněná na šňůrky, proto byla velmi vhodná na boudičku se silnějším rantlem, dále podložku do kočárku - jak do hluboké korbičky, tak i na spotovní verzi.

Komentáře (3) Trackbacky (0)
  1. Dobrý den, měla bych zájem nechat si od Vás ušít potah na kočárek,mám starý kočárek cca 8 let z Chicka (podědila jsem) ale ráda bych celý potah sundala (jde sundat,kompletně rozložit i z korbičky a stříšky) a nechala si ušít nový.Pokud to bude možné napište mi na viz. výše uvedený e-mail co nejdříve děkuji.

    Kateřina

  2. Zapoměla jsem napsat e-mail :-) katulinka.m@seznam.cz děkuji

    Katka

  3. Dobrý den, mám doma kostru kočárku pro panenky, chci se zeptat, zda-li byste mi na něj mohla ušít potahyDěkuji za odpověď. Míša.
    lady.mischelle@seznam.cz


Leave a comment

Zatím žádné trackbacky